Přihlásit

Košík je prázdný.

V případě závazdy na výrobku nás prosím informujte nejpreve na e-mailu: info(@)pneumatiky-brno.cz (bez závorek)!
Stejně postupujte pokud cchete odstoupit od kupní smlouvy prosím.
Dále si stáhněte reklamační formulář, který se nachází v odkazu "Formuláře ke stažení"
Formulář vyplňte a spolu s reklamovaným výrobkem zašlete na dodací adresu Vídeňská 89, Brno 639 00.

V případě reklamace autobaterie čtěte níže !

Přeprava autobaterie

Upozornění: Baterii nelze zasílat poštou nebo běžnými přepravními službami, neboť obsahuje kyselinu (elektrolyt). Zabalení baterie do krabice, aby nebylo vidět, co je obsahem, proto není řešení. U takového balení může při převozu dojít k převrácení baterie a tím vytečení elektrolytu. Za takto poškozenou baterii tedy nemůžeme nést odpovědnost. Neposílejte autobaterie nebo motobaterie zabalené do neprůhledných krabic Českou poštou nebo klasickými přepravci, mohou se poškodit.

Při zasílání je bezpodmínečně nutné označit balík štítkem "NEKLOPIT – KYSELINOVÁ BATERIE"

Ze zkušeností vyplývá, že naprostá většina výrobních vad autobaterie se projeví do půl roku od koupě. Proto, pokud se baterie nechová tak, jak očekáváte, zkuste několik našich rad před tím, než baterii odešlete k reklamaci. Z našich statistik vyplývá, že 90% reklamovaných baterií je pouze hluboce vybito, tedy nesprávně používáno. V naprosté většině případů se to týká také motobaterií, u kterých procesy sulfatace vzhledem k malé velikosti probíhají mnohem rychleji. Typické jsou reklamace motobaterií, které přes zimu stály v garáži a na jaro nestartují a nelze je nabít. Baterie je ve většině případů sulfatovaná, tudíž zničená, protože nebyla udržována v nabitém stavu.

Typické projevy reklamovaných baterií

  • Baterie nestartuje, nedrží kapacitu – pokud víte, že se Vám baterie vybila, nebo byla dlouhý čas neprovozovaná a nenabíjená, je hluboce vybitá. Tento stav velmi rychle vede k degradaci autobaterie a jejímu nevratnému zničení (sulfatace). Řešení: Baterii neprodleně nabijte. Pokud stav hlubokého vybití trval příliš dlouho, může být baterie již poškozena (už týden hlubokého vybití výrazně zkracuje životnost a kapacitu baterie). Baterii je nutné udržovat v nabitém stavu. Pokud jezdíte málo nebo baterii dlouho nevyužíváte, nabíjejte preventivně. Před létem a zimou v každém případě.
  • Baterii nelze nabít – pokud je baterie hluboce vybitá, má velmi nízké napětí. Pokud máte automatickou nabíječku, ta špatně určí typ baterie a nabíjení nezapočne. Tento stav je často mylně indikován jako „nelze nabít“ Řešení: použijte klasickou trafo nabíječku k oživení baterie. Jakmile napětí stoupne na vyšší hodnotu, procesorová nabíječka se již chytí. Také je možnost použít procesorové nabíječky s funkcí oživení baterie (recondition). Nouzová možnost je také nechat baterii ve voze, nastartovat pomocí startovacích kabelů a po nějakém čase, kdy baterii dobíjí alternátor, její napětí stoupne a procesorová nabíječka se poté chytí.
  • Baterii nabijete a za několik dní, nebo i jednu noc znovu nestartuje – zkontrolujte správnou funkčnost elektrické soustavy v autě. Pokud v autě něco způsobuje vysoký odběr energie (např zkrat, vadný spotřebič apod.), baterie se rychle vybije (postačí i přes noc zapnutá světla). Startovací baterie není konstruovaná na mnoho cyklů úplného vybití a nabití. Životnost baterie potom klesá velmi rychle. Nouzové řešení, pokud si nejste jisti odběrem Vašeho vozu. Baterii nabijte a vyzkoušejte v jiném voze.
  • Baterie nestartuje, ale po připojení na nabíječku hlásí velmi rychle, že je zcela nabitá – je zde možnost, že je již baterie spotřebovaná a její životnost ukončená. Pokud byla baterie dlouho hluboce vybitá, může být již sulfatovaná, tedy zničená. Zkontrolujte také dobíjecí soustavu Vašeho vozu. Pokud je v palubní síti vyšší, než standardní napětí, baterie byla přebíjena. Dlouhodobé přebíjení baterie také vede k jejímu zničení.
  • Poškozená baterie – pokud je baterie viditelně poškozená, např. prasklý obal, viditelné poškození obalu nárazem nebo natavené kontakty např. zkratem, nelze uplatnit záruku. Jedná se o mechanické poškození, nikoliv o výrobní vadu.

Pokud žádná z výše uvedených rad nepomůže, kontaktujte nás kvůli reklamaci baterie. Baterie bude podrobena důkladným testům pro zjištění, zda obsahuje výrobní vadu. Záruka se vztahuje pouze na baterie s výrobní vadou.

 

Doprava po Brně zdarma

Objednané pneumatiky a autobaterie vám dovezeme ZDARMA !

 

Zavolejte nám

Potřebujete poradit při výběru pneumatik, nebo jiného zboží?
Zavolejte nám: (+420) 733 211 101

 

Různé platební metody

Vyberte si platbu za zboží, která vám vyhovuje.

Team profesionálů

Kompletní servis v oboru pneumatik

Vážíme si každého našeho zákazníka, jen díky vám máme možnost rošiřovat naše služby a být v nich nejlepší. Prodejem pneumatik to u nás nekončí. Nabízíme obutí pneumatik přímo v našem servisu (výdejním místě), dále možnost uskladnění pneumatik na sezónu, ochranné poklice (kryty kol). Postaráme se nejen o vaše pneumatiky, ale i o vaše vozidlo.

Servis a výdejní místo

Vídeňská 89, Brno (Po-Pá 7:00 - 16:00 hod.)